بتونه پلاستیک آماده

بتونه پلاستیک آماده (بتونه آکیلیک) برای درزگیری قبل از نقاشی است. قطعاً که پوشاندن ترک و درزهای دیواره‌ها و سقف برای کیفیت رنگ‌کاری اهمیت دارد. موادی چون بتونه می‌تواند این درزها را به راحتی پوشش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بهترین بتونه بازار با سایت نیپون همراه شوید.

 

بتونه پلاستیک آماده

برای از بین بردن کثیفی‌های روی دیوار آن را رنگ می‌کنند. جدا از پوشاندن کثیفی درز از ترکیب رنگ‌های مختلف و خلق یک رنگ زیبا و شاد برای زیبایی نما نیز ‌رنگ کاری انجام می‌شود. قبل از رنگ کاری باید ابتدا تمامی درز و ترک‌ها پوشیده شوند. برای پوشاندن نیز از بتونه استفاده می‌کنند. امروزه بتونه پلاستیک آماده با کیفیت بالا و چسبندگی زیاد به خوبی به عنوان یک پوشش استفاده می‌شود. این بتونه‌ها معمولاً در قوطی‌هایی یک یا چند کیلویی هستند. برای پر کردن ترک دیوار  و حتی لبه‌های پنجره بدون هیچ پودر و رنگی می‌توانید از بتونه نقاشی آماده استفاده کنید. تفاوت این بتونه با بتونه‌های معمولی در نقاشی بعد از بتن کاری است. معمولاً بتونه‌های معمولی قبل از نقاشی روی درز و ترک‌ها قرار می‌گیرند.

بتونه پلاستیک آماده

اما این بتونه‌های آماده نقاشی که از جنس پلاستیک هستند به راحتی روی فلز نیز قرار می‌گیرند. پس از قرار دادن بتونه نیز با کمک لیسه و کارد بتونه روی آن را کاملاً صاف می‌کنید. این بتونه‌ها با پودرهای معدنی و افزودنی‌های مورد نیاز و مواد پایه آب تهیه می‌شوند.‌ حتی برای سطح‌های گچی، چوبی و سیمانی نیز می‌توانید از بتونه استفاده نمایید.

مزایای بتونه پلاستیک آماده

بتونه پلاستیک آماده به عنوان بهترین بتونه‌های با کیفیت بازار هستند. این بتونه‌ها را روی درز و ترک‌های سطوح مختلف برای پوشاندن آنها استفاده می‌کنند‌. البته کیفیت بتونه نیز مهم است به همین سبب همیشه توصیه می‌شود تا بتونه‌های شرکت‌های شناخته شده را که کیفیت بالایی دارند بخرید. بتونه پلاستیک مزایای بسیار زیادی دارد. برخی از این ویژگی‌ها شامل:

 • این بتونه‌ها را برای تمامی سطح‌های چوبی، فلزی، پلاستیکی، سیمانی و گچی می‌توانید بدون هیچ محدودیتی استفاده کنید.
 • قدرت چسبندگی این بتونه‌ها در تمامی متریال‌ها بالا است.
 • قدرت انعطاف این خمیر بتونه بسیار زیاد است به طوری که می‌توان به راحتی آن را به داخل ترک و درز فشار داد. همین انعطاف پذیری و شکل خمیری بتونه باعث شده تا توسط کاردک به راحتی سطح آن را به اندازه سطح صاف کرد.
 • حتی برای رنگ‌های پلاستیکی نیز می‌توان این بتونه پلاستیک را به تنهایی استفاده کرد.
 • این بتونه‌ها هم برای دیوارهای خشک و هم بر روی دیوارهای مرطوب قابل استفاده هستند.
 • قیمت بتونه پلاستیک آماده ارزان است.
 • استفاده از بتونه های آماده پلاستیک راحت‌تر از بتونه‌های معمولی است چرا که فرصت بیشتری برای ساخت این بتونه‌ها نیاز دارید.

فرآیند بتونه کاری

بتونه پلاستیکی آماده همانطور که اشاره شد یک بتونه با کیفیت با ماندگاری بالا است. اما شما عزیزان با روش استفاده بتونه آشنا هستید؟ این بتونه‌ها همانطور که از نام آنها پیداست آماده هستند، پس نیازی به مرحله رقیق شدن نیست.

 • ابتدا باید سطح مورد نظر که سطح دیوار یا سقف و حتی درز پنجره است را به خوبی از آلودگی‌ها پاک کنید. حتی رنگ‌های قدیمی پوسته پوسته شده را نیز باید بکنید.
 • اگر سطح مورد نظر تمیز نمی‌شود می‌توانید از پرایمر اکریلیکی برای آن استفاده کنید.
 • بتونه را روی درز مورد نظر قرار دهید و آن را به سمت داخل ترک سوراخ‌ها فشار دهید تا کاملاً با بتونه پر شوند.
 • اکنون با کمک سمباده و کاردک مخصوص سطح مورد نظر را صاف کنید.

نتیجه

با توجه به پیشرفت علم حتی محصولاتی چون بتونه نیز به صورت آماده عرضه می‌شوند. با استفاده از این بتونه‌ها زمان بیشتری برای پر کردن درز و البته اما ه کردن بتونه تلف نخواهد شد. قدرت درزگیری و پوشانندگی بتونه‌های آماده بسیار بالا است. این محصول هم اکنون توسط سایت نیپون به قیمت بسیار مناسبی عرضه می ‌شود. این مجموعه تنوعی از محصولات مناسب کار نقاشی ساختمان را نیز توزیع می‌کند. تمامی محصولات این مجموعه کیفیت و قیمت رقابتی دارند.