نحوه استفاده و آماده‌سازی سطح قبل از استفاده از پرایمر اکریلیک

رنگ آکریلیک ساختمانی :رنگ کردن یا نقاشی دیوار از آن دسته کارهای می باشد که اگر به درستی و با دقت انجام شود می تواند کمک شایانی به زیبایی و تمیز ماندن خانه کند. اما باید بدانید که نقاشی دیوار به ۲ بخش مهم تقسیم می شود، شاید در نگاه اول مهمترین بخش رنگ کردن دیوار باشد.

ولی باید بگوییم که مهمترین بخش آماده کردن سطح زیر کار می باشد چرا که اگر سطح زیر کار به درستی آماده نباشد هرچقدر که شما به عنوان نقاش ساختمان در نقاشی و رنگ کردن دیوار سلیقه ذوق و هنر به خرج دهید، آنچنان که باید و شاید نمی تواند به نقاشی خانه شما کمک کند. می‌توانیم بگوییم که آماده سازی سطحی که قرار است رنگ شود اگر از نقاشی و رنگ کردن مهمتر نباشد اهمیت آن کمتر هم نیست.

رنگ آکریلیک ساختمانی

یکی از روش های که شما می توانید با آن به بهترین شکل سطح زیر کار را آماده کنید، استفاده از پرایمر اکریلیک می باشد. ما در این مقاله قرار است که به بررسی این موضوع بپردازیم پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

پرایمر اکریلیک

در این قسمت از مقاله قبل از اینکه به نحوه استفاده و آماده‌سازی سطح قبل از استفاده از پرایمر اکریلیک ابتدا خوب است بدانیم که پرایمر اکریلیک چیست؟

پرایمر اکریلیک محصولی می باشد، که از رزین اکریلیک ساخته شده و محلول در آب می باشد. این محصول مطابق با تکنولوژی روز اروپا ساخته شده است.پرایمر اکریلیک به دلیل محلول بودن در آب اشتعال ناپذیر و البته بهداشتی بوده و برای امنیت زیست و انسان هیچ گونه خطری را به همراه ندارد. این پوشش به عنوان پرایمر به منظور افزایش چسبندگی رنگ های کنیتکس، تکستچر، مینرال، رنگ عایق نما و عایق بام و همچنین رنگ اکریلیک نما و رنگ آکریلیک ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ آکریلیک ساختمانی این قابلیت را دارد که به داخل منافذ نفوذ کند و به دلیل بسته شدن منافذ باعث کاهش مصرف رنگ در سطوح داخلی و خارجی ساختمان شود. این محصول می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای بتونه پلاستیک آماده باشد. نکته قابل توجهی که شما چه به عنوان کارفرما و یا به عنوان نقاش ساختمان باید با آن توجه داشته باشید، این است که از پرایمر برای رنگ آمیزی دیوارهای داخلی ساختمان حتماً باید استفاده کنیم در واقع استفاده از پرایمر اکریلیک امری ضروری می باشد.

نحوه استفاده و آماده‌سازی سطح قبل از استفاده از پرایمر اکریلیک

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله به آن اشاره کردیم از پرایمر اکریلیک برای زیرسازی سطحی که باید نقاشی شود استفاده می شود. ولی شما باید قبل از  استفاده از پرایمر اکریلیک اقدامات لازم را انجام دهید.

به منظور استفاده از پرایمر اکریلیک شما باید رطوبت های احتمالی زیر کار را کاملا از بین ببرید، به این معنا که اگر دیواری که قرار است بر روی آن از پرایمر اکریلیک استفاده کنید من و تو باید به هر طریقی اقدام به خشک کردن رطوبت آن کنید. این دیوار به هیچ گونه نباید دارای خاک و چربی باشد.

یکی دیگر از نکاتی که شما باید قبل از استفاده از رنگ آکریلیک ساختمانی به آن توجه کنید این است که بخش های سست از روی سطح برداشته شوند چرا که ممکن است در صورت زدن پرایمر بر روی آنها ریزش کند. شما حتماً باید ترک های عمیق و درز های محل اتصال را با بتونه های مخصوص پوشش دهید.با انجام دادن این کار شما فضا را برای استفاده از این محصول و بعد از آن استفاده از رنگ مورد نظر خود آماده میکنید.

در این رابطه بخوانید: انواع رنگ‌های استفاده شده توسط نقاشان ساختمان

رنگ آکریلیک ساختمانی

نحوه استفاده از رنگ آکریلیک ساختمانی

بعد از بررسی نحوه استفاده و آماده‌سازی سطح قبل از استفاده از پرایمر اکریلیک اکنون به بررسی نحوه استفاده از پرایمر اکریلیک می‌پردازیم. باید توجه داشته باشید که این محصول را بدون رقیق کردن بر روی کل سطح اجرا کنید.توجه داشته باشید که این محصول نباید در معرض بارندگی و یخ‌زدگی قرار گیرد و حداقل قبل از دو ساعت از اجرای این محصول رنگ اکریلیک یا رنگ عایق نما باید بر روی آن اجرا شود.

شما می‌توانید برای تهیه پرایمر اکریلیک  به رنگ فروشی شیراز، رنگ فروشی همدان، رنگ فروشی کردستان، رنگ فروشی اصفهان و یا مرکز فروش رنگ ساختمانی در غرب تهران مراجعه کنید.