تفاوت‌های بین رنگ‌روغنی و رنگ های دیگر

قیمت رنگ روغنی :امروزه برای رنگ ساختمان و سایر مکان ها از رنگ های متنوع و گوناگونی استفاده می شود، اما اینکه شما از چه نوع رنگی استفاده کنید به دلایل گوناگون و متنوعی مانند نوع کاربری محلی که قرار است آن را رنگ کنید بستگی دارد. معمولاً برای نقاشی ساختمان از رنگ هایی استفاده میشود که قابل شستشو باشند.

معمولاً کسانی که به عنوان نقاش ساختمان فعالیت دارند، خرید رنگ روغنی و استفاده آن را پیشنهاد می‌کنند. چرا که این رنگ با توجه به اینکه در سه نوع مات، نیمه براق و براق وجود دارد می‌تواند انتخابی مناسب برای نقاشی ساختمان با هر سلیقه ای باشد.

اما رنگ روغنی تفاوت‌هایی با سایر رنگ ها دارد که ما قصد داریم در این مقاله ای تحت عنوان تفاوت‌های بین رنگ‌روغنی و رنگ های دیگر  به بررسی این موضوع بپردازیم. پس اگر شما نیز تمایل به کسب اطلاعات در زمینه دارید. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت رنگ روغنی

قیمت رنگ روغنی

رنگ روغنی چیست؟

در این قسمت از مقاله قبل از اینکه به بررسی تفاوت‌های بین رنگ‌روغنی و رنگ های دیگر بپردازیم، ابتدا خوب است بدانیم که رنگ روغنی چیست؟ رنگ روغنی یکی از مهمترین و پرکاربردترین رنگ ها برای ساختمان می باشد، که در سه نوع رنگ روغنی نیمه براق،رنگ روغنی براق و رنگ روغنی مات موجود می باشد. رنگ روغنی حاوی روغن های طبیعی مانند روغن بذر کتان، یا آلکید مصنوعی می باشد.

همه این رنگ ها از رنگدانه و رزین در یک رقیق کننده حلال تشکیل می شوند رنگ روغنی یک رنگ بسیار بادوام و مقاوم می باشد و می تواند در برابر تماس های معمولی که بر روی سطح رنگ های زیاد ایجاد میشود، مقاومت زیادی داشته باشد. شما می توانید برای رنگ آمیزی دیوارها درب و پنجره ها از رنگ روغنی استفاده کنید.

بررسی تفاوت‌های بین رنگ‌روغنی و رنگ های دیگر

رنگ روغنی با رنگ های مانند: رنگ آکریلیک ساختمانی و نما، رنگ نیمه پلاستیکی و پلاستیک و سایر رنگ های صنعتی دارد.

امکان استفاده از رنگ روغنی برای درب و پنجره

یکی از تفاوت‌های بین رنگ‌روغنی و رنگ های دیگر این است که شما می توانید از این رنگ برای درب و پنجره استفاده کنید و با توجه به اینکه رزین رنگ روغنی یک پوشش سخت بر روی درب و پنجره ایجاد می کند. این رنگ در طول زمان در برابر لکه، زنگ زدگی مقاومت بسیار بالای دارد. که میتواند باعث بالا رفتن عمر مفید درب و پنجره شود.

بوی بیشتر رنگ روغنی

رنگ های روغنی معمولاً نسبت به سایر رنگ ها بوی قوی تری دارند، چرا که این رنگ با تینر مخلوط می شوند و شما رنگ های دیگر مانند رنگ پلاستیک را می توانید با آب ترکیب کنید.

این رنگ ها زمان بیشتری را برای خشک شدن نیاز دارند، از طرفی پاک کردن رنگ روغنی نسبت به سایر رنگ ها کار بسیار سخت تری می باشد. پس یکی دیگر از تفاوت‌های بین رنگ‌روغنی و رنگ های دیگر، دیر خشک شدن رنگ روغنی ،بیشتر و سخت تر پاک شدن رنگ روغنی نسبت به رنگ های دیگر می باشد.

قابل شستشو بودن

یکی از ویژگی‌های بارز رنگ های روغنی که می توان از آن به عنوان یکی دیگر از تفاوت‌های بین رنگ‌روغنی و رنگ های دیگر نام برد، قابلیت شستشوی این رنگ ها می باشد. همه رنگ های روغنی قابل شستشو هستند و مشکلی برای شستشو ندارند شما می توانید به راحتی شیلنگ آب را بر روی دیوار هایی که با رنگ روغنی نقاشی شده اند بگیرید و از خراب شدن دیوار نگرانی نداشته باشید.

در این رابطه بخوانید: تفاوت‌های بین رنگ نیم پلاستیک و رنگ‌های دیگر مانند رنگ‌های روغنی و اکریلیک

تفاوت‌های بین رنگ‌روغنی و رنگ های دیگر از نظر قیمت

به شکل کلی و دقیق نمی توانیم بگوییم که قیمت رنگ روغنی از قیمت رنگ پلاستیکی و سایر رنگ ها بیشتر یا کمتر است، چرا که قیمت رنگ روغنی از بیشتر رنگ ها بیشتر و قیمت آن از بعضی رنگ ها کمتر می باشد. ولی به شکل کلی شما با استفاده از رنگ روغنی که قابلیت شستشو دارند می‌توانید فضای خانه خودتان را به بهترین شکل ممکن زیبا کنید و از کثیفی احتمالی آن جلوگیری نمایید.

قیمت رنگ روغنی

قیمت رنگ روغنی

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی تفاوت‌های بین رنگ‌روغنی و رنگ های دیگر پرداختیم و امیدواریم که شما با مطالعه مقاله متوجه تفاوت رنگ روغنی با سایر رنگ ها شده باشید.شما میتوانید برای خرید رنگ روغنی در شهرهای مختلف مانند رنگ فروشی اصفهان و رنگ فروشی شیراز مراجعه کنید.