رنگ آکریلیک نما

رنگ آکریلیک نما چیست؟ نقاشی ساختمان یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای زیباسازی و مقاوم سازی نما در برابر شرایط آب و هوایی مختلف است. اما اینکه چه نوع رنگی را با چه ویژگی‌های انتخاب کرد، اهمیت بسیار زیادی دارد. همانگونه که مستحضرید، نمای هر ساختمانی به عنوان زیبایی آن محسوب می‌شود. با به کارگیری یک رنگ مناسب زیبایی ساختمان را دوچندان می‌کنید. رنگ آکریلیک نما یک رنگ مناسب برای نما است. اما مزایای این رنگ‌ها چیست و با چه شرایطی می‌توان از آنها استفاده کرد.

رنگ آکریلیک نما

یکی از رنگ‌های بسیار پرکاربرد برای نقاشی ساختمان رنگ آکریلیک نما است. این رنگ‌ها دارای مزایای بسیار زیادی هستند که باعث شده محبوبیت پیدا کنند. از این رو رنگ‌ها به منظور پوشش سطح خارجی ساختمان یا نمای ساختمان استفاده می‌شود. چنین رنگ‌هایی از آمویلیسیون پلاستیکی به تولید می‌رسد. اهمیت استفاده از چنین رنگ‌هایی برای افزایش مقاومت نما در برابر شرایط آب و هوایی مختلف است. کیفیت بالای این رنگ‌ها و انعطاف پذیری مناسب آنها باعث شده برای ترک های مویی دیوار هم قابل استفاده باشند.‌ چنین رنگ‌هایی بر پایه آب هستند و در تمامی حلال‌ها نمی‌توان آنها را حل نمود. کیفیت و ماندگاری این رنگ در مقایسه با رنگ‌های روغنی بیشتر است و به همین سبب می‌توان آنها را برای فضاهای خارجی نیز مورد استفاده قرار داد. درخشندگی رنگ‌های آکریلیر بسیار زیاد است و گرد و خاک را نیز به خود جذب نمی‌کنند.

ترکیبات رنگ آکریلیک نما

رنگ آکریلیک به عنوان رنگ‌های ساختمانی نسل جدید شناخته می شود. با روی کار آمدن چنین رنگ‌هایی تحول بسیار زیادی در صنعت نقاشی ساختمان به وجود آمد. این رنگ‌های ساختمانی جایگزین مناسبی برای رنگ‌های روغنی و پلاستیکی هستند. دلیل محبوبیت و کیفیت بالای چنین رنگ‌هایی به سبب ترکیبات ویژه آنها است. در واقع ویژگی‌های رنگ آکریلیک نما باعث شده تا در برابر رنگ‌های روغنی و پلاستیکی محبوبیت بسیار زیادی داشته باشند. این رنگ‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن خشک می‌شوند: در صورت خشک شدن نیز به عنوان یک لایه پوششی عمل می‌کنند. اما آنچه باعث محبوبیت این رنگ‌ها شده ذرات پلیمری، رنگدانه‌ها و چسب مورد استفاده برای ساخت آن است. البته این مواد اولیه به کارگیری برای تولید این رنگ نقاشی ساختمانی نیز باید دارای کیفیت مطلوبی باشند.

مزایای رنگ آکریلیک نما

رنگ آکریلیک نما درای ویژگی‌های بسیار زیادی است. این مزایا باعث شده تا به عنوان یک رنگ مناسب برای نمای ساختمان خارجی ساختمان از آن استفاده کنند.

  • رنگ‌های آکریلیک در برابر تغییرات شرایط آب و هوای مقاومت بسیار بالایی دارند.
  • این رنگ ضد آب است و در برابر آب و رطوبت استحکام داشته و مانع از نفوذ رطوبت به بدنه اصلی دیوار می‌شود.
  • این رنگ‌ها در برابر حرارت نیز بالاترین مقاومت را از خود نشان می‌دهند.‌ در تمامی مناطق گرمسیر و حتی در فصل تابستان که آفتاب تیزی می‌تابد این رنگ‌ها ثبات کیفیت دارند.
  • عدم پوسیدگی و تغییر رنگ از دیگر ویژگی‌های این رنگ‌های مخصوص نمای خارجی ساختمان است. در برابر تغییرات شرایط آب و هوایی هرگز پوسیده نمی‌شوند.
  • چنین رنگ‌هایی به دلیل غلظت مناسب به راحتی روی دیوار اجرا می‌شوند.
  • برای تمامی نماهای بتنی و سیمانی به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. حتی پوشش مناسبی برای ساختمان‌های فلزی و چوبی است.
  • این رنگ‌ها قابلیت شست و شو دارند و در برابر مواد شیمیایی نیز مقاومت می‌کنند. می‌توانید با مواد شوینده شیمیایی این رنگ‌ها را بدون هیچ دغدغه و نگرانی شست و شو دهید.
  • نداشتن بو و قابلیت ترمیم مجدد از مزایای شاخص این رنگ‌ها شناخته می ‌شود.

نتیجه

رنگ آکریلیک نما جزو رنگ‌های بسیار پرکاربرد برای نمای خارجی ساختمان است. به دلیل مقاومت بالا می‌توان این رنگ را حتی برای کف نیز استفاده کرد. درخشندگی بالا، مقاومت زیاد در برابر شرایط آب و هوای، تنوع زیاد در رنگ و انعطاف پذیری بالا باعث محبوبیت این رنگ‌ها می ‌شود. اما کیفیت رنگ نیز باید ماندگار باشد، به همین سبب باید بهترین رنگ‌های بازار را انتخاب کنید. رنگ‌های شرکت نیپون به عنوان رنگ‌های با کیفیت هستند.‌چنین رنگ‌هایی هم کیفیت مطلوب و هم قیمت مناسبی دارند، اما به شرط اینکه شما به کیفیت اصل آنها دسترسی پیدا کنید. همین حالا جهت خرید بهترین رنگ‌های شرکت نیپون با ما تماس بگیرید.