رنگ ساختمانی مناسب برای نما

 

رنگ آکریلیک ساختمانی هم اکنون سطح وسیعی از بازار رنگ‌های ساختمانی را به خود اختصاص داده است. دلیل اهمیت و سطح فروش بالای این رنگ به سبب مزایای بسیار زیاد آن می‌باشد. رنگ‌های آکریلیک دارای ویژگی‌هایی هستند که در بسیاری از رنگ‌ها دیده نمی‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 

رنگ آکریلیک ساختمانی

نقاشی ساختمان یکی از لذت بخش‌ترین کار‌های هنری و فنی است. برای نقاشی کردن ساختمان از رنگ‌های بسیار متنوعی استفاده می‌کنند. زیبایی نقاشی ساختمان نیز به کیفیت رنگی است که به کار می‌برند. رنگ آکریلیک ساختمانی یکی از رنگ‌های پرطرفدار است اهمیت این رنگ به زیبایی آن می باشد. اما چنین رنگ‌هایی را برای تمامی قسمت‌های ساختمان استفاده نمی‌کنند. نقاشی با چنین رنگ‌هایی نیاز به دقت بسیار بالایی دارد، در صورت نداشتن مهارت ممکن است نقاشی زیبا به نظر نرسد. با ورود این رنگ تغییر و تحولات بسیار زیادی در رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان رخ داد. مدت هاست که این رنگ با ویژگی‌های بسیار زیادی که دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا تمامی رنگ ها در دو نوع رنگ‌های پایه آب و رنگ پایه حلال هستند. اما رنگ آکریلیک ساختمانی هم بر پایه حلال و هم بر پایه آب است.

رنگ‌های آکریلیک را می‌توان هم برای نمای خارجی و هم برای نمای داخلی استفاده کرد. این رنگ‌ها در برابر باران اسیدی، گرد و خاک، رطوبت، نور خورشید و گرما مقاوم هستند.

فصل مناسب استفاده از رنگ آکریلیک

رنگ آکریلیک ساختمانی جزو رنگ‌های منحصر به فرد دو پایه است. این رنگ‌ها برای محیط زیست خطری ندارند، چرا که در فرمول آنها از آب استفاده شده است. همچنین در ساختار آنها مشتقات نفتی نیز وجود دارد و به همین سبب سریعا خشک می‌شوند. به دلیل ساختار و فرمول بسیاری از رنگ‌ها، تنها باید آنها را در یک شرایط آب و هوایی خاصی استفاده کرد. قطعاً می‌پرسید زمان مناسب نقاشی ساختمان با رنگ آکریلیک چه زمانی است؟ بد نیست بدانید در ترکیبات این رنگ هم از آب و هم از ترکیبات شیمیایی نفتی استفاده کرده اند. به همین سبب شما باید در فصل گرما از رنگ‌هایی بر پایه آب استفاده کنید تا بوی کمتری داشته باشد. در فصل زمستان نیز به دلیل سرد بودن هوا باید از رنگ‌هایی بر پایه حلال استفاده نمایید. اما این رنگ به دلیل داشتن هر دو ویژگی قابل استفاده در هر فصل و زمانی هستند.

مزایای رنگ آکریلیک ساختمانی

اهمیت رنگ‌های آکریلیک به سبب مزایای بسیار زیاد آنها است. این رنگ‌ها دارای مزایای بسیار زیادی هستند. برخی از مزایای مهم آنها شامل:

 • این رنگ در برابر نور خورشید و رطوبت مقاومت بسیار زیادی دارد.
 • رنگ‌های آکریلیک به راحتی قابلیت شست و شو دارند.
 • برای نقاشی با این رنگ‌ها نیازی به پرایمر برای بسیاری از سطوح نیست.
 • چنین رنگ‌هایی را برای هر سطحی می‌توان استفاده کرد.
 • برخلاف بسیاری از رنگ‌های قابل اشتعال، رنگ آکریلیک غیر قابل اشتعال است.
 • در صورت وجود لکه و کثیفی می‌توان به راحتی آنها را از روی سطوح مختلفی که این رنگ قرار گرفته، به راحتی تمیز کرد.
 • به دلیل خشک شدن رنگ در فرصت زمان بسیار کوتاهی می‌توان حتی طی یک روز دو لایه رنگ را روی یکدیگر قرار داد.
 • قدرت پوشانندگی لکه‌ها با این رنگ‌ها بسیار زیاد است. برای تمامی سطوحی که لکه و کثیفی بسیار زیادی دارد، می‌توانید از این رنگ‌ها استفاده کنید.
 • درخشش رنگ‌های آکریلیک پس از خشک شدن باعث زیبایی سطوح و براق بودن آنها می‌شود. به دلیل همین زیبایی رنگ‌های آکریلیک بیشتر مورد توجه هستند.
 • این رنگ‌ها غیر سمی هستند و همچنین با محیط زیست نیز سازگاری دارند.
 • کار نقاشی با رنگ‌های آکریلیک به دلیل اینکه هم بر پایه آب و هم بر پایه حلال هستند، راحت‌تر است.

نتیجه

رنگ آکریلیک ساختمانی یکی از رنگ‌های بسیار پرکاربرد با مزایای بسیار زیاد است. چنین رنگ‌هایی هم بر پایه آب و هم بر پایه حلال هستند. از مزایای مهم این رنگ‌ها قیمت مقرون به صرفه آنها است. همچنین رنگ‌های آکریلیک در برابر رطوبت و نور خورشید مقاومت دارند. کیفیت رنگ نیز روی ماندگاری آن بی تاثیر نیست. اگر به دنبال بهترین و قیمت مناسب ترین رنگ های آکریلیک در بازار هستید، همین حالا تماس بگیرید. سایت نیپون یکی از شرکت های قدرتمند توزیع کننده انواع رنگ نقاشی ساختمان است.