سوالات متداول

خیر. معمولا این رنگ ها برای اجرای روی ام دی اف طراحی نشدند ولی بسیاری از نقاش ها اعتقاد دارند اگر سطحتان را خیلی خوب و حرفه ای سمباده بزنید می توانید این رنگ ها (مخصوصا روغنی براق) را روی سطوحی مثل ام دی اف اجرا کرد و بسیاری هم اجرا کردند که ممکن است بعد از گذشت زمان ماندگاری کمتری داشته و نیاز به اجرای مجدد رنگ داشته باشید. البته ما پیشنهادمان رنگ های مخصوص اجرا روی ام دی اف هست .

از رنگ های آکریلیک و روغنی میتوانند استفاده کنند اما بهتر است نیم براق یا براق باشند که راحت تمیز شوند و نکته دیگر اینکه باید قبل از رنگ آمیزی حتما سطح را سنباده بزنند تا رنگ بهتر به سطح بچسبد.

خیر . باید از رنگ های پلی یورتان استفاده شود.

بله . میتوان با دستمال آن را تمیز نمود.

رنگ های اکریلیک پایه آب هستند یعنی رقیق کننده آن ها آب هست ولی رنگ های  روغنی حلال آنها تینر هست که کاربردهای متفاوتی دارند مثلا رنگ های روغنی برای سطوح فلزی مناسب اند و رنگ های اکریلیک پایه آب برای سطوح سیمانی. نکته بعدی ماندگاری بو رنگ هست که روغنی ها پس از اجرا 1 تا 2 هفته ماندگاری دارد اما اکریلیک ها نهایتا 24 ساعت . روغنی ها به نور و تاریکی حساسیت نشان میدهند و ممکن است به مرور زمان رنگشان تیره – روشن شود اما اکریلیک ها این طور نیستند. روغنی ها قابلیت شستشو بیشتری دارند و می توان لک های ایجاد شده روی دیوار را پاک کرد و ازبین برد اما در ترک ها و پوسته شدن ها مقاومتشان کمتر هست.

گچ،سیمان ،آجر ، چوب اما ابتدا باید پرایمر اجرا شود بعد از خشک شدن کامل رنگ آمیزی کرد .

رنگ های آکریلیک را معمولا با  10 تا 15 درصد آب در کیلو حل می کنند.

ابتدا پرایمر زده شود بعد در صورت نیاز (خرابی یا اسیب دیدگی) بتونه کاری شود و در اخر رنگ شود.

Load More