ضد زنگ بی رنگ چیست؟

ضد زنگ بی رنگ چیست؟  در چه بخش هایی استفاده می شود؟ تفاوت بین ضد رنگ با رنگ در چیست؟ ضد زنگ بی رنگ در واقع نوعی عایق بی رنگ است که می تواند یک لایه نامرئی ایجاد کرده و از زنگ زدن فلزات پیشگیری کند. به این ترتیب فلزات را در همان حالتی نگه می دارد که وجود دارند. استفاده کردن ازنوع خوب این عایق جهت ایجاد و اجرای یک رنگ آمیزی خوب و ایده آل ضروری می باشد. در این جا به معرفی این نوع عایق و مشخصات این ماده شیمیایی پرکاربرد می پردازیم.برای خرید اینترنتی رنگ نیپون کلیک نمایید.

ضد زنگ بی رنگ

معرفی ضد زنگ بی رنگ

برای خربد و مشاهده قیمت رنگ نیم پلاستیک می توانید به رنگ نیم پلاستیک مراجعه نمایید.این نوع عایق نوعی عایق بی رنگ است که می تواند یک لایه نامرئی بر روی سطوح مورد نظر ایجاد کند. به این ترتیب از زنگ زدگی فلزات و حتی ادامه زنگ زدگی پیشگیری کرده و فلزات و زنگ زدگی آن ها را در همان حالتی نگه می دارد که وجود دارند.

روش استفاده کردن از این نوع عایق به این شکل است که با پاشیدن آن بر روی سطوح فلزی یا زنگ زده به وسیله پیستوله یا قلم مو انجام می شود. در واقع اگر تصمیم ما اجرا کردن یک پروژه رنگ آمیزی و نقاشی ایده آل با کیفیت بالا و بازدهی خوب باشد، حتماً باید پیش از رنگ کاری از یک ضد زنگ مناسب جهت پوشش دهی استفاده کرده باشیم.

تفاوت های ضد زنگ با رنگ 

ضد زنگ با رنگ تفاوت های زیادی دارد چون از رنگ ها جهت محافظت از سطوح و یا تزیین کردن آن ها استفاده می کنند و رنگ به طور معمول مایعی است که از رنگدانه ها تشکیل شده و این رنگدانه ها شامل حلال و حل شونده می باشند. این رنگ با مخلوط یک رقیق کننده عمل می کند. اما ضد زنگ در واقع خودش نوع رنگ محسوب می شود که از زنگ زدگی و خوردگی فلزات پیشگیری می کند. با استفاده کردن از ضد زنگ ها و رنگ های موجود در بازار عمر فلزات و فولادها افزایش پیدا می کند، چون می دانیم در حال حاضر بسیاری از سیستم های کارخانجات، ماشین آلات ها و دستگاه ها، تجهیزات و لوله های کارخانجات و غیره از فولاد هستند‌.

از تفاوت های دیگر ضد زنگ و رنگ می توان به برخی از وسایل نقلیه استفاده اشاره نمود. منظور از وسیله نقلیه در واقع همان روغنی است که وقتی در برابر اشعه خورشید یا نور قرار بگیرد، خشک می شود. انواع ضد زنگ متفاوت است و در حال حاضر انواع ضد زنگ آهنی، آبی، آپوکسی، صنعتی، ضد زنگ قرمز، طوسی و غیره را می توان در بازار پیدا کرد که البته این ضد زنگ ها کاربردهای متفاوتی از خود نشان می دهند.

 

این نوع عایق نیز دسته ای از همین ضد زنگ ها می باشد که جهت پوشاندن سطوح به کار برده می شود، یعنی اگر شما قصد داشته باشید که کیفیت نقاشی و رنگ ساختمان بالا برود، حتماً باید یک پوشش و لایه هایی پیش از نقاشی ساختمان  پیاده سازی کرده باشید که این پوشش همان ضد زنگ است.برای مشاهده و خرید رنگ اکریلیک نما  می توانید کلیک نمایید.

 

ضد زنگ بی رنگ

 

خواص و ویژگی های ضد زنگ بی رنگ

از ویژگی های این نوع عایق موارد زیر هستند:

 1. خاصیت ضد زنگ زدگی
 2. دارای رنگ سفید
 3. ایجاد جذابیت و تمیزی در سطوح مورد نظر پس از استفاده
 4. پلاستیکی بودن
 5. قابلیت انعطاف پذیری
 6. مقاوم بودن
 7. محافظ کاملا قوی و ایده آل در برابر زنگ زدگی و خوردگی فلزات
 8. تضمین کننده طول عمر بالای پوشش ها در برابر اشعه های مختلف
 9. چسبندگی عالی در اکثر سطوح
 10. مقاومت شیمیایی بالا در برابر بنزین، گریس، روغن، آب شور
 11. استفاده آسان و راحت از آن

سخن پایانی

معرفی ضد زنگ بی رنگ در این مقاله انجام شد و به بررسی خواص و به ویژگی های این نوع عایق، کاربردهای این نوع عایق و مشخصات آن پرداختیم. در واقع این نوع عایق دسته ای از ضد زنگ ها می باشد که جهت پوشش دهی فلزات مختلف استفاده می‌شود و برای از دست دادن یک رنگ آمیزی خوب و ایده آل استفاده از آن ضروری می باشد.