نحوه استفاده از رنگ تمام پلاستیک چگونه است؟

نحوه استفاده از رنگ  تمام پلاستیک چگونه است؟  این نوع رنگ ها چگونه آماده و استفاده می شوند؟ از این رنگ ها در چه مکان هایی استفاده می کنند؟ نحوه استفاده از این نوع رنگ به این شکل است که می توان از آب به عنوان یک حلال خوب برای رقیق کردن آن استفاده کرد، البته باید به نسبت درستی این کار را انجام داد. در این جا نحوه استفاده از این نوع رنگ و نحوه اجرا کردن آن را توضیح می دهیم. همچنین شما می توانید برای نکات رنگ آمیزی به این لینک مراجعه بفرمایین.

 

<yoastmark class=

 

نحوه استفاده از رنگ تمام پلاستیک

این نوع رنگ ها دسته ای از رنگ های ساختمانی هستند که از آن ها جهت رنگ آمیزی مکان های مختلفی استفاده می کنند. آب مهم ترین و بهترین حلال برای انواع رنگ های پلاستیکی است که از آن جهت رقیق کردن رنگ استفاده می شود. نسبت آبی که در داخل این نوع رنگ استفاده می شود باید در حدود ۴۰ به ۶۰ باشد. به بیان دیگر برای حدود حدود ۱۰ کیلوگرم رنگ باید تقریبا ۶ لیتر آب استفاده کرد. این ترکیب کردن بسیار مهم است و در جهت به دست دادن یک رنگ آمیزی جذاب و ایده‌ آل کمک زیادی می کند. در زیر مراحل آماده کردن رنگ های پلاستیکی برای رنگ آمیزی را توضیح می دهیم:

  1. انتخاب کردن مقدار رنگ 

معمولا برای هر ۶ مترمربع حدوداً نیم کیلوگرم از رنگ های پلاستیکی نیاز است، یعنی یک کیلوگرم از رنگ های رقیق شده پلاستیکی می تواند حدود ۴ متر سطح را پوشش دهد. پس از آن که درب رنگ را باز کردید، نباید هیچ گونه کپک و موارد دیگری بر روی سطل رنگ باشد. قیمت این نوع رنگ  نیز بر اساس درجه کیفیت آن  تعیین می شود. شما می توانید قیمت رنگ پلاستیک ۲۵ کیلوگرمی را مشاهده بفرمایید.

  1. آماده سازی رنگ

پس از خرید رنگ مرحله بعدی آماده سازی آن می باشد، چون غلظت رنگ پلاستیکی بالا است، وقتی از یک غلطک جهت رنگ آمیزی استفاده کنیم و این غلطک با سطح مورد نظر تماس پیدا کند، موجب می شود که یک رنگ آمیزی یکدست و یکنواختی به وجود بیاید، چون به نسبت دقیق و مشخصی رقیق شده است. مورد دیگر در استفاده از رنگ های پلاستیکی این است که برای صاف و یکدست شدن رنگ باید از یک صافی مناسب استفاده کنید.

 

     3. نحوه استفاده از این نوع رنگ

پس از آن که رنگ را با لاجورد ترکیب کردید، حتماً از یک پارچه مناسب برای صافی کردن آن استفاده کنید. اگر برای رنگ آمیزی کردن پیستوله را انتخاب کرده‌ اید غلظت رنگ باید مقداری بیش تر از حد معمولی باشد.اگر نقاشی شما با غلطک است، رنگ نباید بیش از حد رقیق باشد، چون ممکن است رنگ شما به صورت یکنواخت در نیاید. علاوه بر آن لازم است که پس از ترکیب شدن رنگ و آب حتماً حدود چند ساعتی به مخلوط آماده شده اجازه دهید تا به غلظت مناسب برسد.

پس به هیچ عنوان پس از ترکیب کردن رنگ و آب از آن استفاده نکنید.با این توضیحات  آماده سازی رنگ پلاستیکی بسیار آسان است و حتی افرادی که در این زمینه تخصص و مهارت بالایی ندارند، به راحتی می توانند رنگ های پلاستیکی را ترکیب کرده و برای مکان های مختلف استفاده کنند. تنها کافی است که موارد ذکر شده را با دقت به کار بگیرند. به این ترتیب رنگی آماده می شود که می تواند جذابیت کافی برای  سطوح مختلف را داشته باشد

 توجه بفرمایین فاصله ای که بین هر دست از رنگ کردن ایجاد می شود از دو ساعت بیش تر باشد و اگر رنگ به قسمت هایی غیر از سطح مورد نظر برسد، آن را با یک دستمال خیس پاک نمایید. پیش از رنگ آمیزی نیز حتماً باید زیرسازی و آماده سازی سطح انجام شود.همچنین شما می توانید برای نحوه انتخاب رنگ به این لینک مراجعه بفرمایید.

 

"</p

نتیجه گیری

در این مقاله نحوه استفاده از رنگ تمام پلاستیک، روش آماده کردن آن، نکاتی در خصوص آماده کردن و… را توضیح دادیم. رنگ های پلاستیکی دسته ای از رنگ ها هستند که استفاده از آن ها نیاز به تجربه و مهارت بالایی ندارد و تنها با کمی دقت و ظرافت می توان این گونه رنگ ها را برای سطوح مختلف مانند دیوارها اجرا کرد. سایت Nippon paint.ir نحوه استفاده از این نوع رنگ، رنگ های نیمه پلاستیک و دیگر رنگ ها را برای شما توضیح می دهد.