وظایف نقاش ساختمان چیست؟

نقاش ساختمان یکی از شغل های عملی و هنری است. این شغل برای بسیاری از افراد جزو شغل‌های ایده‌آل محسوب می‌شود. یک نقاش دائماً با رنگ سر و کار دارد. در واقع برای پوشش سطوح مختلف دیوارهای خارجی و داخلی از رنگ استفاده می‌کنند. اما رنگ کاری نیز قوانین خاص خود را دارد. اکنون برای آشنایی بیشتر با این سایت نیپون همراه شوید.

نقاش ساختمان

نقاش ساختمان افرادی توانمند در حیطه کاری خود هستند. یک نقاش باید بسیار خلاق باشد. کار نقاشی شاید از نظر بسیاری از افراد کار ساده‌ای است اما اگر به جزئیات آن دقت کنید، یکی از پیچیدی‌ترین کارهایی است که باید در این زمینه کاری خلاقیت هنری داشت. البته کار نقاشی نیز با کیفیت بهتر توسط نقاشان ماهر و با تجربه انجام می‌شود. یک نقاش می‌تواند ساعت کاری را مشخص کند و حتی طی یک مدت زمان مشخصی باید یک پروژه را تحویل کارفرما دهد. البته به این نکته نیز توجه کنید که کار نقاشی به عنوان یک کار هنری خود شامل بخش‌های مختلفی است. در واقع نقاشی مجموعه‌های بسیار متنوعی را پوشش می‌دهد. اما نقاشی ساختمان یک کار حرفه‌ای و دوست داشتنی است که شاخه ای از نقاشی محسوب می شود.

وظایف نقاس ساختمان چیست

وظایف مهم نقاش ساختمان

 • یک نقاش خوب با کلیه مراحل نقاشی آشنایی دارد. نمی‌توان بدون هیچ پیش مقدمه‌ای بلافاصله اقدام به نقاشی کرد، بلکه ابتدا باید زیرساخت‌هایی انجام شود.
 • نقاشان ماهر می‌توانند هم به صورت انفرادی و هم به صورت تیمی این کار را انجام دهند.‌ البته که برای نقاشی به صورت انفرادی در مقایسه با نقاشی به صورت تیمی نیاز به مدت زمان بیشتری است.
 • نقاش با تمامی وسایل مربوط به حیطه خود آشنایی دارد و همچنین تمامی این تجهیزات را نیز تهیه کرده است.
 • کار نقاشی نیاز به حوصله دارد. یک نقاش باید با حوصله و دقت بسیار زیادی تمامی جزئیات کار را در نظر بگیرد.
 • شناخت تمامی رنگ‌ها و نوع نقاشی از دیگر وظایف یک نقاش توانمند است.
 • بسیاری از نقاشان در آموزشگاه‌های مربوطه در رابطه با این شغل تحصیل می‌کنند. جدا از تحصیل، با کسب تجربه در کنار نقاشان ماهر نیز این کار را به صورت حرفه‌ای‌تر می‌آموزند. پس در این صورت از وظایف مهم نقاش این است که با صفر تا صد کار نقاشی و تمامی اصطلاحات و مفاهیم مربوط به نقاشی حتی به صورت علمی‌تر آشنا باشد.

اقدامات نقاش برای نقاشی

نقاش ساختمان ‌نم تواند بدون هیچ مقدمه‌ای بلافاصله با یک فرچه به سراغ رنگ کردن دیوار برود. برای نقاشی چندین گام باید طی شود که برخی از آنها عبارتند از:

 • از اصلی‌ترین و مهم‌ترین اقداماتی که باید صورت بگیرد اندازه‌گیری است. یک نقاش توانمند و ماهر با توجه به مساحت فضای موجود میزان رنگ را نیز تخمین می‌زند. قطعاً که افراد حرفه‌ای‌تر نیازی به اندازه‌گیری ساختمان ندارند تنها با نگاه کردن به فضا می‌توانند تشخیص دهند که میزان رنگ مورد استفاده چقدر است. در نتیجه این رنگ یا توسط شخص نقاش یا توسط کارفرما تهیه می‌شود.
 • گام بعدی مرحله فراهم ساختن وسایل مورد نیاز نقاش ساختمان است. در این مرحله باید تمامی وسایل مورد نیاز خود را فراهم کنید.
 • اکنون نوبت به پر کردن سوراخ و ترک‌های موجود در دیوار سقف است. قبل از اینکه نوبت به رنگ کردن برسد، باید تمام این ترک‌ها و سوراخ‌های روی دیوار را برطرف کنید. در غیر این صورت زمانی که رنگ را روی این قسمت‌ها می‌کشید رنگ به داخل سوراخ نفوذ کرده و این قسمت‌ها کاملاً واضح به نظر می‌رسد. از طرفی زیبایی کار نقاشی نیز از بین می‌رود. برای پر کردن سوراخ‌ها نیز از بتونه کاری و گچ‌کاری استفاده می‌کنند.
 • رنگ آستری یکی از دیگر مراحل کار است. این رنگ شرایط رنگ اصلی را فراهم می ‌کند. معمولاً کیفیت و زیبایی رنگ اصلی با زدن رنگ آستری بیشتر می‌شود.
 • در صورت انتخاب یک رنگ خاص باید ‌رنگ های مورد نظر را ترکیب کرد و نوبت به رنگ زدن نهایی می‌رسد. برای رنگ نهایی نیز بایستی فرچه رنگ به درستی روی دیوار کشیده شود.

نتیجه

نقاش ساختمان یکی از شغل‌های بسیار پرطرفدار و حرفه‌ای است. شخصی که کار نقاشی را انجام می‌دهد باید تخصص کافی داشته باشد. همانگونه که  شغل‌هایی مثل مهندسی، پزشکی یا حتی معلمی نیاز به تخصص دارد نقاش هم دارای تخصص است. نقاشی به عنوان یک شغل پردرآمد مناسب افرادی خواهد بود که به این شغل علاقمند بوده و با اشتیاق بیشتری در این زمینه تجربه کسب می‌کنند. اگر به دنبال بهترین نقاشان حرفه‌ای هستید که با کمترین هزینه کار نقاشی را انجام می‌دهند، همین حالا با ما تماس بگیرید.