روش استفاده از پرایمر اکریلیک چگونه است؟

روش استفاده از پرایمر اکریلیک چگونه است؟ آیا با رنگ اکریلیک ساختمانی آشنایی دارید؟ پرایمر اکریلیک چگونه و برای چه کاری استفاده می شود؟ روش استفاده از پرایمر اکریلیک به این شکل است که آن را بدون آن که رقیق کنند، بر روی سطوحی اجرا می کنند که مدنظر است. البته حتما باید از یخ زدگی یا بارندگی پیش از خشک شدن پرایمر محافظت و پیشگیری شود. چیزی حدود دو ساعت پس از آن که پرایمر اجرا شد، عایق نما یا رنگ بر روی آن قرار می گیرد. در این جا روش استفاده از پرایمر اکریلیک بررسی می شود.

پرایمر اکریلیک

این مطالب می تواند برای شما مفید باشد:

روش استفاده از پرایمر اکریلیک

گفتیم که روش استفاده از پرایمر اکریلیک به این صورت است که ابتدا آن را بدون آن که رقیق کنیم، بر روی سطوحی که مدنظر ما می باشد و قصد داریم بر روی آن رنگ اجرا کنیم، استفاده می شود. اما پس از اجرا باید از هر گونه یخ زدگی یا بارندگی محافظت و پیشگیری شود. تقریبا حدود دو ساعت پس از آن که پرایمر اجرا شد، می توان رنگ یا عایق نما را نیز بر روی آن اجرا کرد.

چون پرایمر اکریلیک به صورت کاملا بهداشتی، اشتعال ناپذیر بودن و بی ضرر بودن برای محیط زیست و انسان می باشد، استفاده از آن هیچ گونه ممانعتی ندارد. این پوشش در واقع چسبندگی کنیتکس، رنگ آکریلیک ساختمانی، رنگ های عایق نما، مینرال، تکسچر، عایق بام و غیره را افزایش می دهد، یعنی پرایمر آکریلیک می تواند به داخل منافذ ای که بر روی سطوح وجود دارد، نفوذ کند و با بستن این منافع مصرف رنگ را نیز کاهش دهد. گاهی اوقات نیز مانند رنگ آمیزی دیوارهای ساختمان ها استفاده از پرایمر اکریلیک ضروری می باشد. همچنین شما می توانید برای تهیه رنگ پرایمر اکریلیک به  مرکز فروش رنگ ساختمانی در غرب تهران مراجعه بفرمایید.

پرایمر اکریلیک خواص بی نظیری دارد که از آن جمله عبارتند از:

 1. چسبندگی و نفوذ بالا
 2. افزایش دادن چسبندگی سطوح
 3. خشک شدن سریع
 4. اجرای سریع و آسان با یکنواختی بالا و قابلیت ترمیم ساده
 5. مقرون به صرفه بودن
 6. سطوح پوششی بسیار مناسب
 7. دارای پایه آب، بدون هیچ گونه بوی نامطبوع
 8. سازگار بودن با محیط زیست

مراحل اجرای فرایند  به شرح زیر می باشد:

آماده سازی سطح

 1. در ابتدا زیر کاری باید حتما عاری از خاک، رطوبت و یا چربی باشد.
 2. قسمت های سست و ناپایدار باید از روی سطوح حذف شود.
 3. درزها، ترک های عمیق و برخی نقاط اتصال به وسیله بتونه ترمیم شود.

اجرا کردن در یک مرحله

اجرا کردن در یک مرحله به این شکل است که پرایمر اکریلیک را باید بدون آن که رقیق کنیم، بر روی کلیه سطوح مورد نظر اجرا کنیم. دقت کنید که از یخ زدگی و یا بارندگی پیش از خشک شدن پرایمر پیشگیری شود، چون در غیر این صورت کارایی و کیفیت کار کاهش پیدا کرده و نمی توان نتیجه ای را به دست آورد که از یک پرایمر اکریلیک استاندارد و ایده‌آل انتظار داریم. حداقل ۲ ساعت زمان لازم است تا پرایمر خشک شود و سپس بر روی آن رنگ ها را اجرا کنیم.ابزاری نیز که برای اجرا مورد استفاده قرار می گیرند، شامل غلطک، قلم مو و پیستوله می باشد. برخی اوقات نیز برای پوشاندن سطوح ناهموار و غیر صاف و هم چنین درزها و ترک ها از بتونه استفاده می کنند.

نکات اجرا

در واقع اجرای این روش کار آسانی است و تنها کمی حوصله و دقت می طلبد تا بتوانید آن را به نحو احسن اجرا کرده و نتیجه مطلوب را نیز از این پوشش مقاوم به دست بیاورید. پس از آن نیز می توانید به راحتی هر گونه رنگی که مدنظر دارید را مانند رنگ اکریلیک نما، رنگ آکریلیک ساختمانی، رنگ عایق نما و غیره را بر روی آن اجرا کنید و هیچ گونه محدودیتی در این باره وجود ندارد.

 

پرایمر اکریلیک

نتیجه گیری

در این مقاله روش استفاده کردن از پرایمر اکریلیک را مورد بررسی قرار دادیم. در واقع روش استفاده کردن از پرایمر اکریلیک کار پیچیده و دشواری نیست و تنها با کمی دقت و حوصله می‌ توان آن را به نحو احسن اجرا کرد. گفتیم که طی اجرا کردن چه نکاتی را باید رعایت کنید.می توانید از رنگ اکریلیک برای دیوارها هم در داخل و هم در فضای باز استفاده کنید. هنگام استفاده از رنگ دیوار داخلی، می توانید از رنگ های دیستمپر، رنگ اکریلیک یا رنگ اکریلیک معمولی استفاده کنید.